Idén Debrecenben rendezték meg az országúti időfutam és hosszú távú mezőnyversenyt. A csütörtöki munkanap ellenére több mint 200 versenyző állt rajthoz az időfutamon. Az egész világon ezen a csütörtöki napon rendezik az időfutam bajnokságot, egységesen, azért is van hétköznap, hogy a hétvégi mezőnyversenyre ki tudják pihenni magukat a versenyzők. Az időfutamon volt amatőr korcsport, ahol Horváth Zsolt nyolcadik és Aranyosi Péter tizedik helyen végzett. Kovács Máté az igazolt U23as korcsoportban ötödik lett. Hétvégén csak igazolt versenyzőknek voltak futamok, ahol Máté első éves U23-as versenyzőként az előkelő negyedik helyen hajrázott a sprintbefutón, ötszázaddal maradt le a dobogóról. Kovács Máté edzéseit a sportlabor edzője Kiss Áron SL Elite Trainer irányítja. Ennek is köszönhető a gyors fejlődés Máténál, hisz alig egy éve teker.