Míg bringásaink haza pályán Nyíregyházán versenyeztek a Michelin Bringarally-n, addig két dunaújvárosi triatlon versenyzőnk, Csermák István és Frohmann Tamás Keszthelyen álltak rajthoz.. István sprint távon (0,75-20-5) versenyzett, ahol korosztályában (50-54 évesek) a 2.helyet szerezte meg 1:33:37-es idővel, Tamás középtávon (1,9-90-21,1) indult ahol 5:02:07-es idejével korcsoportja (40-44 évesek) 6. helyén végzett. Az első Keszthely triatlonon olyan nagyágyúk is rajthoz álltak mint Csomor Erika duatlon világbajnok és Hawaii VB 4. , Major József 7 x IronMan magyar bajnok. Versenyzőinknek ez a verseny egy felkészítő verseny volt a június 14-én Balatonfüreden megrendezendő féltávú országos bajnokságra.